top of page

Diyetisyen Aslı Kürkçü

Merhaba ben Diyetisyen Aslı Kürkçü.

asss.jpg

       Beslenme ve Diyetetik eğitimime 2015 yılında İzmir'de başladım. Üniversite eğitimim süresince, İzmir ili ve dışında birçok staj deneyimi kazandım. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi yetişkin poliklinik, onkoloji, diyabet, nutrisyon destek ve dahiliye alanlarında yetişkin bireylerin beslenmesi ; İzmir S.B.Ü. Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk beslenmesi üzerine, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi mutfağında kurum beslenmesi üzerine zorunlu stajlarımı tamamladım. Şarkışla Devlet Hastanesi ve İzmir’de birçok hastane ve özel klinikte gönüllü stajımı öğrencilik dönemimde yaptım.

     Çalışma hayatıma mezun olduğum haziran ayında özel bir klinikte başladım. Aynı zamanda başka özel bir kurumda böbrek ve diyaliz hastalıklarına özel beslenme danışmanlığı hizmeti verdim.

 

      Danışanlarıma sağlıklı beslenme, obezite ve ağırlık kaybı, kilo alma, gebelik ve emzirme döneminde beslenme, diyabette beslenme, diyaliz beslenmesi, polikistik over, insülin direnci ve beslenme, kalp hastalıklarında beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında beslenme ve çocuklarda obezite ve sağlıklı beslenme gibi konularda online ve yüzyüze danışmanlık hizmeti verdim.

     2023 yılı itibari ile İzmir Bostanlı'da hem online hem de yüz yüze danışanlarımın yanında olmaya devam ediyorum.

Mezun olduğum andan itibaren hiç ara vermeden mesleğimi yapmaktaki amacım daha çok çalışmak daha çok kişiye ulaşmak, benimle çalışan danışanlarıma faydalı olmak ve en önemlisi diyet sürecinde sürdürülebilir ve sağlıklı beslenmeyi öğretmek oldu ve olmaya devam edecek.

Aramıza katılacak yeni yol arkadaşları için oldukça heyecanlıyım.

bottom of page